Bibliatancerzy.pl

Miałem najsłabszą ramę w klubie

Irytowało mnie to. Byłem słaby.

Kumple śmiali się ze mnie.

Odliczałem czas do końca każdej rundy na turnieju.

Odkryłem jakie metody treningowe przekładają się wynik na parkiecie. 

Po kontuzji kolana, zacząłem szukać. Skoro w 2 lata naprawiłem moje kolana i wróciłem na parkiet z nowymi, dużo stabilniejszymi kolanami to co mogę zrobić by, uratować moją ramę?

Sekret tkwi w stałym ulepszaniu wzorców ruchowych występujących w naszym tańcu, w naszej choreografii. Tylko tyle i aż tyle!

Znajomość poprawnej techniki wykonania wzorców ruchowych występujących w choreografii łącząc to z poddawaniem ciała ,,właściwemu utrudnieniu” stanowi fundament na którym stworzyłem Trening Motoryczny dla Tancerzy.

A czym jest to ,,właściwe utrudnianie”?

I tu zaczyna się problem, który obserwujemy w każdym, dosłownie w każdym miejscu, gdzie trenują ludzie.

O co chodzi?

Zacząłem trenować ludzi w 2017 roku. Pamiętam dokładnie ten czas, kiedy zostałem o to poproszony, bo na siłowni w której trenowałem ludzie przyglądali mi się prosząc o porady. Nie czułem się wtedy jeszcze kompetentny, by uczyć ludzi. 

Trenowałem poprawnie, bo nauczyli mnie tego fizjoterapeuci BMK we Wrocławiu (serdecznie pozdrawiam), bo nie mogłem trenować niepoprawnie rehabilitując się po tak ciężkiej kontuzji. 

Byłem w komfortowej sytuacji, bo moich rodziców było stać na to bym odwiedzał to miejsce 2 razy dziennie płacąc stówkę za każde spotkanie pięć razy w tygodniu przez pół roku. 

Nie czułem się na tyle dalej kompetentny by, pomimo że trenuję dobrze trenować innych. Czułem, że brakuje mi zupełnie innych kompetencji. Mój brat pojechał wówczas na pierwszy kurs trenerski, a później zaczęliśmy jeździć razem. Nie po to by nauczyć się ćwiczyć (mimo że wiele osób właśnie po to tam jechało – tylko by najszybciej, zdobyć zawód trenera), lecz po to by nauczyć się uczyć ćwiczyć innych. 

Mówiąc o ,,właściwym utrudnianiu” wykonywania wzorców ruchowych naszej choreografii potrzebujemy przede wszystkim znajomości anatomii i fizjologii, by wiedzieć, czy w jakimś ruchu np. nie uszkadzamy sobie ścięgien czy panewek stawowych, potrzebujemy znajomości właściwego wykonania ćwiczeń lub kreatywności do ich stworzenia zgodnie z zasadami właśnie fizjologii ruchu, a także wiedzy czy pracujemy nad włóknami białymi czy czerwonymi, by wiedzieć jaki typ ruchu jest nam potrzebny. 

Tym samym musisz wiedzieć, że na blogu znajdziesz gotowe wybrane ćwiczenia, jednak warto, chociaż na początku nie bać się zapytać o to czy dane ćwiczenia na Twoim poziomie jest odpowiednie dla Ciebie i czy technika jest u Ciebie nienaganna. 

Poniżej przedstawiam jak to wygląda przy współpracy z nami na bazie dokładnie krok po kroku pracy z klientkami, a link do ćwiczenia powinien być Ci już znany i przetrenowany. 🙂

Gotowy plan działania – poprawa pracy całej obręczy barkowej.

  1. Diagnostyka postawy tancerza. Góra ciała nie może być oceniana w oderwaniu od ustawienia bioder, głowy czy stóp.
  2. Ocena mobilności i siły mięśnia najszerszego grzbietu i mięśni klatki piersiowej.
  3. Ocena funkcjonowania mięśni stożka rotatorów, a także innych mięśni uczestniczących w pracy obręczy barkowej takich jak mięśnie ramienia, czy szyi.
  4. Opracowanie strategii naprawy wybierając miejsca priorytetowe i łącząc to z aktualną choreografią i style tańca zawodnika.
  5. Systematyczna praca z programem treningowym.

Ćwiczenia kluczowe w pracy nad górą naszego ciała.

W dzisiejszym wideo pokażę Ci ćwiczenia, które u wielu z Was będą ekstremalnie skuteczne. Ćwiczenia te w 70% czasu poprawy mojej ramy znajdowały się w planie treningowym który wykonywałem. Wykonując te ćwiczenia szybko ocenisz mobilność i siłę mięśniową struktur odpowiedzialnych za właściwą pracę Twoich barków, ramion, dynamikę i prezentację góry w latino.

Jeśli film ten okazał się dla Ciebie pomocny to proszę, zostaw łapkę w górę.

Podziel się komentarzem:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart

Otrzymaj link do rejestracji na webinar

Podaj imię nazwisko i adres email, na jaki wyślę Ci link do rejestracji na webinar.

Zapoznałem się z polityką prywatności, wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych i informacje handlowe.

Otrzymaj link do rejestracji na webinar

Podaj imię i adres email na jaki wyślę Ci link do rejestracji.

Zapoznałem się z polityką prywatności, wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych i informacje handlowe.

Aby wygrywać, musisz trenować efektywniej. Zobacz jak!

Podaj imię i adres email na jaki wyślę Ci bezpłatne wideo.

Zapoznałem się z polityką prywatności, wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych i informacje handlowe.